PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

37 článků
V roce 2012 jsem dokončil studium Farmaceutické fakulty v Hradci Králové. Zde jsem následně absolvoval doktorské studium, při němž jsem se věnoval výzkumu nových léčiv a jejich analýze v biologickém materiálu. V rámci úspěšného týmu jsem se zúčastnil řady mezinárodních projektů včetně publikací v odborných zahraničních časopisech. Po obhájení disertační práce vedla má cesta do lékárny. V roce 2016 jsem nastoupil na pozici lékárníka v liberecké pobočce Dr. Max. Moje zaujetí a záliba v číslech, moderních trendech a technologiích mě v rámci společnosti postupně dovedly k novým projektům – aktuálně zajišťuji odborné a provozní vedení několika e-shopových poboček. Současně se jako autor podílím na publikování článků se zdravotní tematikou, což mi pomáhá sledovat aktuální dění v oboru. Ve volném čase se věnuji cestování a počítačovým hrám. V pracovním i osobním životě zastávám přístup „Když už něco děláš, dělej to pořádně!“.
  • Kašel u dospělých – vznik a léčba

    Kašel u dospělých – vznik a léčba

    Kašel patří mezi nejběžnější potíže, při nichž se vydáváme do lékárny pro volně prodejný lék. Akutní kašel je nejčastěji projevem infekce dýchacích cest, kašel chronický zase projevem astmatu, chronické bronchitidy nebo CHOPN. Akutní kašel je zpravidla možné zvládnout samoléčbou, chronický ovšem vyžaduje odbornou péči lékařů. Jak vybrat vhodný lék na kašel, jaké jsou možnosti a podle čeho vybírat,...
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

  • Nachlazení – příznaky, přenos a léčba

    Nachlazení – příznaky, přenos a léčba

    Nachlazení je nejběžnějším zdravotním problémem, s nímž se každoročně potýkáme. Jedná se o onemocnění vyvolané viry, na rozdíl od chřipky má však mírnější průběh. Rýma, ucpaný nos, zvýšená teplota či kašel trápí nejčastěji děti, ale nevyhýbá se ani dospělým. Jak nachlazení efektivně léčit, abyste zabránili nepříjemným komplikacím?
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

  • Škytavka – co ji spouští a jak ji zastavit?

    Škytavka – co ji spouští a jak ji zastavit?

    Škytavka není nic neobvyklého. Když začneme škytat, obvykle někdo z okolí prohlásí: „Asi na tebe někdo myslí!“ To je sice moc hezké vysvětlení, ale realita je trošku jiná. Podívejme se společně, jak je to se škytavkou doopravdy, co ji způsobuje a jak se jí zbavit. Věděli jste třeba, že může trvat i několik dní či měsíců?
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

  • ADHD u dospělých – příznaky a léčba

    ADHD u dospělých – příznaky a léčba

    Když se řekne ADHD, obvykle si představíme hyperaktivní, neklidné až nezvladatelné dítě. Bohužel příznaky ADHD u většiny pacientů přetrvávají až do dospělosti, kdy výrazně ovlivňují kvalitu osobního i pracovního života. Jaké chování upozorní na ADHD u dospělých a jaké jsou možnosti léčby, se dozvíte v následujících řádcích.
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

  • Krev v moči – příčiny a diagnostika

    Krev v moči – příčiny a diagnostika

    Krev moči je označována odborným termínem hematurie. Můžete si jí povšimnout sami podle nezvyklého zabarvení moči nebo ji může orientačně detekovat lékař při vyšetření testovacím proužkem. Jak se při podezření na hematurii dále pokračuje, jaké jsou její příčiny a jaká vyšetření vás pravděpodobně čekají?
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

  • Alergická vyrážka – příčina a léčba

    Alergická vyrážka – příčina a léčba

    Výsev pupínků, zarudlá ložiska, otok, bolest a hlavně nepříjemné svědění. To jsou projevy alergické vyrážky, která se u citlivých jedinců projeví po kontaktu s alergenem, kterým může být bohužel téměř cokoliv - určitá potravina, dráždivá chemická látka, kosmetický přípravek nebo některé léky. Podívejte se s námi podrobně na různé typy alergických kožních projevů, zjistěte, jak se liší a jak...
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

  • Alergie na roztoče – příznaky, diagnóza a léčba

    Alergie na roztoče – příznaky, diagnóza a léčba

    Alergie na roztoče je přehnaná imunitní reakce na alergeny produkované roztoči domácího prachu. Tito mikroskopičtí živočichové běžně žijí v našich domácnostech a nejlépe se jim daří v matracích – v jedné mohou žít až 2 milionů těchto drobných pavoukovců! Jak se alergie na roztoče projevuje, jak léčí a jaká opatření přispějí  k eliminaci roztočů v domácnosti, se dozvíte v následujících řádcích.
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

  • Pihy – příčiny, druhy a jak o ně pečovat

    Pihy – příčiny, druhy a jak o ně pečovat

    Pihy jsou malé světle hnědé tečky či skvrnky na kůži, které jsou způsobeny zvýšenou produkcí melaninu, pigmentu odpovědného za barvu pokožky, vlasů a očí. Tvoří se nejvíce na obličeji, ramenou, pažích a zádech, tedy na místech nejvíce vystavených slunci. Proč a komu se pihy tvoří a jak o pihovatou pokožku pečovat? Na tyto a další otázky najdete odpověď v následujícím článku.
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

Upozornění