Registrovaný léčivý přípravek

Analergin 10 mg 90 tablet

Značka: ANALERGIN

Analergin se používá k zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy a ke zmírnění příznaků chronické kopřivky nejasného původu.

Velikost balení
249
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč. Limit pro přihlášené je 399 Kč.

Chytrá alternativa od Dr. Max

Tablety s cetirizinem zmírňují nosní a oční příznaky alergické rýmy.

O produktu: Analergin 10 mg 90 tablet

50075454

Vnímejte den všemi smysly

Analergin je léčivý přípravek, který zmírňuje příznaky alergické rýmy a chronické kopřivky nejasného původu. Účinnou látkou je cetirizini dihydrochloridum. Léčivý přípravek Analergin je dostupný v balení 10, 30, 50 a 90 tablet. Všechna uvedená balení se prodávají bez lékařského předpisu. Zároveň je možné získat lékařský předpis na balení 30, 50 a 90 tablet, tato balení pak mají částečnou úhradu od zdravotní pojišťovny.

Analergin. Vnímejte den všemi smysly. Pro zmírnění příznaků alergické rýmy a kopřivky neznámého původu.

Jak léčivý přípravek Analergin působí?

Při alergické reakci, kdy se alergen potýká s protilátkami našeho organismu, se spustí reakce a dochází k uvolnění histaminu. Uvolněný histamin působí prostřednictvím vazby na receptory v organismu a účinkem na tzv. H1 receptorech vyvolává svědění, otok, rozšíření cév, zúžení dýchacích cest, bolesti hlavy apod.

Cetirizin je antihistaminikum, které působí prostřednictvím vazby na H1 receptory, které se vyskytují v organismu, především v cévách, hladké svalovině a také na nervových zakončeních. Tyto receptory „obsadí“ a zabrání vazbě uvolněného histaminu, čímž zabrání/zmírní vznik příznaků jako svědění, otok a další.

Dávkování

  • Děti 6–12 let: Doporučená dávka přípravku je 5 mg (1/2 tablety) dvakrát denně.
  • Dospělí a dospívající 12+: Doporučená dávka přípravku je 10 mg (1 tableta) jednou denně.

O alergii

Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému jedince na jinak neškodné látky, tzv. alergeny, které se běžně vyskytují v okolním prostředí. Tyto látky většina populace dobře toleruje, alergik nikoliv.

Tělo alergika vnímá tyto látky jako nebezpečné a brání se jim. Vlivem alergenu dochází k neadekvátní aktivaci protilátek specifických pro alergickou reakci – imunoglobuliny E (IgE). Specifické protilátky pak spustí zánětlivou imunitní reakci – alergický zánět. Zvýšení množství protilátek v krvi je jedním z hlavních důkazů alergie. Projevy alergie jsou velmi pestré, počínaje rýmou, kýcháním, svěděním očí či kůže a konče možným anafylaktickým šokem.

Počet pacientů, které trápí alergie, celosvětově stále stoupá. V České republice trpí některým typem alergie kolem 30 % populace. Alergie je geneticky podmíněná, což značí, že každý alergik má vrozenou náchylnost k rozvoji alergie. Onemocnění se však většinou projeví až vlivem vnějšího prostředí. První příznaky alergie se často vyskytují již u dětí, ale její projevy se mohou objevit v kterémkoliv věku, nebo naopak nemusí propuknout vůbec. Průběh alergie je velice individuální. Mnohé projevy alergie je možné účinně léčit, obvykle je však tato léčba dlouhodobá.

Jaké jsou příčiny zvýšení výskytu alergií?

Zdá se, že se zvyšující se civilizační úrovní přibývá alergiků. Kromě genetiky je z vlivů přispívajících k rozvoji alergií největší význam přisuzován:

  • znečištění životního prostředí
  • způsobu života (příliš mnoho času v uzavřených prostorech, nedostatek pohybu v přírodě, přehnaná hygiena)
  • stravovacím návykům (nedostatek zeleniny, konzumace polotovarů a další).

Známým rizikovým faktorem je kouření matky v těhotenství a bezprostředně po narození dítěte. Také předčasné zařazování příkrmů do stravy kojence je jedním z významných faktorů pro vznik potravinových alergií.

Je alergie dědičná?

Alergické onemocnění jako takové není dědičné. S genetickou predispozicí k rozvoji alergie se narodíme, ale až setkání s alergenem z nás alergika udělá.

Dědičně podmíněný sklon ke vzniku alergie se nazývá atopie, ale ještě se nejedná o nemoc. Atopik je člověk s predispozicí ke vzniku alergie, který má sklon k tvorbě IgE protilátek jako odpovědi i na nízké dávky určitých, jinak dobře tolerovaných, zevních alergenů. U atopiků se však alergie nemusí nikdy projevit.

Při znalosti výskytu alergií v rodině můžeme určit přibližné riziko vzniku alergie u dětí:

  • Není-li nikdo z rodičů alergický, je riziko vzniku alergie u dětí přibližně 20 %.
  • Je-li jeden z rodičů alergik, úměrně se zvyšuje riziko na 40 %.
  • Je-li alergická matka, riziko přenosu alergického onemocnění na dítě je asi 4x vyšší.
  • Jsou-li alergičtí oba rodiče, riziko se zvyšuje na 75–80 %.
Analergin 10 mg složení.

Složení

Léčivou látkou je cetirizini-dihydrochloridum 10 mg v jedné potahované tabletě.

Pomocnými látkami jsou monohydrát laktózy, magnesium-stearát, mikrokrystalická celulosa, sodná sůl kroskarmelosy, koloidní bezvodý oxid křemičitý.

Potahová vrstva: bílá potahová látka OPADRY Opadry Y-1-7000 obsahující hypromelózu 2910/5 (E 464), oxid titaničitý (E 171), makrogol 400.

Upozornění

Před použitím si pozorně přečtěte příbalovou informaci. Analergin 10 mg je léčivý přípravek k vnitřnímu užití, obsahuje účinnou látku cetirizini dihydrochloridum. Přípravek obsahuje monohydrát laktózy, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.

Upozornění