Paralen Grip a Ataralgin

Dotaz z 28. 12. 2024 1 minuta čtení
Anonymní otázka
Dobrý den,mohu kombinovat paralen grip horký nápoj s ataralgin em na bolest hlavy?
Mgr. Sabina Lazorová
Na dotaz odpovídá
Mgr. Sabina Lazorová

Dobrý deň, 

kombinácia je kontraindikovaná. Oba lieky obsahujú paracetamol, predávkovanie paracetamolom (nad 4000 mg denne) má toxické účinky na pečeň (játra). Je odporúčané užívať iba jeden prípravok s obsahom paracetamolu, aby nedošlo k užívaniu nadmernej dávky. Paralen grip horký nápoj teda bude pôsobiť aj na bolesť hlavy. Ak by bol potrebný Ataralgin (uvoľnenie krčnej chrbtice), je možné ho užiť až po 6 hodinách od posledného Paralen Gripu, ktorý sa týmto vysadí. Ataralgin obsahuje v jednej tablete 325 mg paracetamolu, Paralen Grip horký nápoj obsahuje 500 mg alebo 650 mg paracetamolu v jednej dávke. 

S pozdravom Lazorová

Podobné dotazy

Nejnovější otázky v poradně

Příbuzné

Upozornění