Mohu užívat ACC long rozpustný s antibiotiky Cotrimoxazol AL forte?
Pěkný den,
při podávání sulfonamidů (Cotrimoxazol) nelze doporučovat (nejedná se ovšem o kontraindikaci) požívání kyselých léčiv (zejména nesteroidní antiflogistika – např. Ibalgin, Voltaren ..ovšem též ACC jako derivát aminokyseliny cysteinu můžeme k zmíněným medikamentům zahrnout) s ohledem na možnost vzniku krystalků v moči. Pacienti mají být poučeni o nutnosti dostatečného příjmu tekutin (nejlépe čistá voda) jako prevenci krystalurie a tvorby ledvinových kamenů. Pokud budete užívat Cotrimoxazol souběžně s ACC, je zapotřebí mezi nimi dodržovat adekvátní odstup (2 hodiny). In vitro byly totiž popsány interakce mnoha antibiotik (jmenovitě cefalosporinů, penicilinů a tetracyklinů) právě s acetylcysteinem při užití ve stejný čas. Důraz je nutné neustále klást na adekvátní pitný režim.
Přeji brzké uzdravení.
S pozdravem
Silvie Doležalová
Podobné dotazy
Kombinace léků.
Dobrý den, k nachlazení se mi přidal zánět moč. cest. Dostala jsem Cotrimoxazol AL forte. Je možné užívat současně ACC long? Děkuji.
Nejnovější otázky v poradně
Denní dávka Zaječické hořké
Dobrý den,jak dlouho mohu pít Zajecickou hořkou, denně piji60ml.
Můžu Současně Užívat Egilok a Stadamet?
Dobrý den můžu užívat současně egilok a stadamet děkuji za odpověď
Sertralin, Neurol a Acetylcystein v jednom dni?
Dobrý den, je možné užít během jednoho dne Sertralin, Neurol a Acetylcystein?. Děkuji
Doplátky za lék Daxanlo stouply
Dobrý den, vyzvedávala jsem mamince léky na předpis Daxanlo a doplácela jsem na jedno balení 190 Kč, vloni to bylo bez doplatku. Prosím o vysvětlení. Děkuji.
Mohu užívat Analergin při plánování a během těhotenství na pylovou alergii?
Dobrý den, chci se zeptat,zda mohu před plánovaným těhotenství a v těhotenství užívat Analergin na pylovou alergii, případně nějaký jiný lék? Děkuji
Je bezpečné užívat Ovary care a Mamavit 1 zároveň?
Dobrý den, mohu užívat Ovary care zároveň s Mamavit 1? Moc děkuji
Návod: Jak napsat hodnocení výrobku
Dobrý den, jak mohu napsat hodnocení výrobku? Děkuji
Kolik Zubů Lze Vytrhnout Při Celkové Anestezii a Jaký Je Postoj VZP k Úhradě?
zdravím chtěl bych se zeptat kolik zubů může zubař vytrhnout při celkové anestezii a popřípadně hradí to VZP ? DEKUJI ZA ODPOVĚĎ
Dotaz na dostupnost a cenu léku Fredalix 267 nebo 801 mg
Prodáváte prosím lék Fredalix 267 nebo 801 mg, kolik doplácí pacient? Děkuji.
Silné bolesti v podbrušku po užití Urowaxomu
Dobrý deň, mám silné bolesti v podbrušku ako som začala užívať urowaxom