Registrovaný léčivý přípravek

Panadol 500 mg 24 tablet

Značka: PANADOL

Tablety Panadol 500 mg jsou určené k léčbě bolesti hlavy, zad a zubů, k tlumení horečky a ulevují od příznaků nachlazení. Přípravek je vhodný pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

Skladem u dodavatele
142
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč. Limit pro přihlášené je 399 Kč. ZDARMA s Českou poštou na všechny objednávky do 6. 4. 2025.

O produktu: Panadol 500 mg 24 tablet

50171601

Úvod

Panadol 500 mg pomáhá na bolest mírné až střední intenzity - bolest hlavy, migréna, bolest zad, zubů a menstruační bolest, ulevuje od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení - bolest svalů, kloubů a bolest v krku a snižuje horečkuPanadol 500 mg tablety se vstřebávají rychleji než standardní tablety se stejnou účinnou látkou, léčivá látka se uvolňuje již 5 minut po požití. Tablety nedráždí žaludek a nezpůsobují krvácení. Panadol 500 mg mohou užívat i nemocní se žaludečními a dvanácterníkovými vředy. Přípravek Panadol 500 mg je vhodný pro dospělé, dospívající a děti od 6 let. 

Dávkování

Dospělí (včetně starších osob) a dospívající od 15 let užívají podle potřeby až 4x denně (minimálně s odstupem 4 hodin) 1–2 tablety. Maximální denní dávka je 8 tablet. Dospívající od 12 do 15 let užívají po 4–6 hodinách 1 tabletu. Maximální denní dávka je 6 tablet. Děti od 6 do 12 let užívají po 4–6 hodinách ½ až 1 tabletu. Vždy užívejte nejnižší účinnou dávku po nejkratší dobu nutnou ke zlepšení příznaků onemocnění. Bez porady s lékařem užívejte maximálně 7 dnů, u dětí nejdéle 3 dny.

Složení

Léčivou látkou je paracetamolum 500 mg v jedné tabletě.

Pomocnými látkami jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, uhličitan vápenatý, kyselina alginová, krospovidon typ A, povidon 25, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, karnaubský vosk, potahová soustava Opadry YS-1-7003 bílá (obsahuje oxid titaničitý (E 171), hypromelosu, makrogol, polysorbát 80).

Upozornění

Během léčby se nesmí konzumovat alkohol. Nepřekračujte stanovené dávky, užívání vyšších dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte současně jiné přípravky obsahující paracetamol.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.

Upozornění