Drogerie

Kvitok Regenerační olej proti striím Krásné bříško (50 ml)

Značka: KVITOK

Přírodní regenerační olej Kvitok krásně vyživí vaši pokožku během těhotenství. Šípek, avokádový a tamanu olej zlepší elasticitu a pomohou předejít striím. Vegan.

Skladem u partnera, doručení do 3 pracovních dní
355

Cena za ml: 7,10 Kč

O produktu: Kvitok Regenerační olej proti striím Krásné bříško (50 ml)

728127369189132884

Úvod

Těhotenství a rostoucí břísko přináší spoustu radosti, ale i drobné nepříjemnosti. Mezi ty patří především strie, které se na bříšku mohou objevit. V Kvitku proto namíchali 100 % přírodní regenerační tělový olej, který pomáhá pokožku udržovat hydratovanou a preventivně působí proti vzniku strií. Na pomoc si vzali několik silných spojenců v podobě šípkového, pšeničného, avokádového a exotického Sacha Inchi a tamanu oleje.

Neobsahuje žádné minerální oleje, konzervanty, syntetické parfémy či ropné deriváty.

Proč masážní olej používat?

Protože:

  • preventivně působí proti vzniku strií,
  • zjemňuje a zlepšuje elasticitu kůže,
  • zabraňuje vysoušení pokožky.

Jak masážní olej používat?

Aby byl účinek oleje co nejintenzivnější, doporučujeme jeho aplikaci ideálně každý večer po sprše či koupeli. Stačí zahřát malé množství v dlaních a jemnými pohyby jej vmasírovat na stehna, zadeček i bříško. Postupujte zespod směrem nahoru.

A jaké, že jsou ty zázračné ingredience?

BIO nerafinovaný šípkový olej je velmi ceněný především pro své anti-agingové vlastnosti. Je také účinným pomocníkem při regeneraci pokožky.

BIO nerafinovaný olej z pšeničných klíčků má vysoký obsah vitamínu E, díky kterému má silné antioxidační účinky a zabraňuje stárnutí pokožky. Je vhodný pro extrémně suchou a popraskanou pokožku, zjemňuje ji, regeneruje a obnovuje její elasticitu.

BIO nerafinovaný tamanu olej je hluboce regenerační, léčí jizvy, vředy, bolesti kůže.

BIO nerafinovaný Sacha Inchi olej je známý především pro vysoký obsah omega-3, 6 a 9 mastných kyselin, které výrazně napomáhají restrukturalizaci pokožky. Lehce se vstřebává a nezanechává mastný film, intenzivně hydratuje a zabraňuje vysušování a popraskání pokožky.

Nerafinovaný BIO avokádový olej, je světově ojedinělý tělový olej, především pro své blahodárné účinky. Účinně obnovuje elasticitu pokožky, zvláčňuje ji, vyhlazuje a zbavuje pleť vrásek. Velmi často je využíván i při léčení ekzémů a podrážděné pokožky.

Mandlový olej, který je svým složením nejbližší ochrannému filmu lidské pokožky. Disponuje uklidňujícími a hydratačními účinky, zesvětluje tmavé skvrny a zmírňuje svědění.

Vitamín E podporuje hojení pokožky a zlepšuje její elasticitu.

Jaký je rozdíl mezi rafinovaným a nerafinovaným olejem?

Rafinovaný olej byl během výroby vystaven vysokým teplotám. Díky tomu ztrácí své cenné vlastnosti a jeho výživová hodnota je nižší než u nerafinovaných olejů, které byly lisovány za studena. Rafinace olejů se prostě a jednoduše provádí proto, aby nám déle vydržely a nekazily se. Cenné živiny a přirozené složení mastných kyselin zůstává zachováno v olejích, které rafinovány nebyly.

Obal z kukuřičného škrobu

Tento výrobek ochraňuje biologicky rozložitelný a kompostovatelný PLA bioplast. PLA se vyrábí fermentací a polymerizací kukuřičného škrobu - jde tedy o 100% rostlinný zdroj. Právě nezávislost na ropě je největší výhodou těchto bioplastů. Proces výroby je šetrnější než u klasických plastů a ušetří až dvě třetiny energie. Tyto bioplasty navíc nepředstavují ekologickou zátěž ani při degradaci. Nerozkládají se na rizikové mikroplasty a v průmyslovém kompostéru se pomocí mikroorganismů rozloží na H2O a CO2 během 3 měsíců.

Bohužel však v ČR zatím neexistuje patřičný systém jejich třídění a recyklace. Na domácím kompostu nejsou stejné podmínky jako v průmyslovém kompostéru, domácí kompostování tedy není možné. A s klasickými plasty se nesmí třídit, protože znehodnocují kvalitu výsledného recyklátu. V Kvitku pro ně proto spustili vlastní sběrný a recyklační program, v jehož rámci použité obaly znovu využijí a odpad tak jednoduše nevznikne. V současné době se však jejich program vztahuje pouze na Slovensko, v ČR je zatím ve fázi příprav.

Jak tedy naložit s prázdným obalem?

Prázdný obal hoďte do směsného odpadu. Na rozdíl od klasických plastů se na skládce postupně rozloží během několika let.

Téma bioplastů jsme detailně prozkoumali v tomto blogovém článku. Kromě jejich světlých stránek jsme si posvítili i na ty temnější a postavili jsme je na misky vah společně s klasickými plasty. Co myslíte, který materiál vyšel z duelu vítězně?

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.

Upozornění