Ibuprofen Dr. Max 200 mg tlumí bolest, zánět a snižuje horečku. Přípravek Ibuprofen Dr. Max 200 mg je vhodný k léčbě bolesti hlavy, včetně migrény, bolesti zubů, bolesti při menstruaci a ke snížení horečky. Ibuprofen Dr. Max 200 mg je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6let.
Jak se přípravek Ibuprofen Dr. Max 200 mg užívá:
Dospělí a dospívající od 12 let s hmotností od 40 kg užívají 1-2 tablety jednorázově nebo 3-4x denně v intervalu 4-6 hodin, maximálně 6 tablet denně. Děti ve věku 6-9 let (s hmotností 20-29 kg) užívají 1 tabletu 1-3x denně v intervalu 4-6 hodin podle potřeby, maximálně 3 tablety denně. Děti ve věku 10-12 let (s hmotností 30-40 kg) užívají 1 tabletu 1-4x denně v intervalu 4-6 hodin podle potřeby, maximálně 4 tablety denně. Přípravek nesmí být podáván dětem od 6 do 12 let bez porady s lékařem. Pokud se příznaky nezlepší do 7 dnů u dospělých a do 3 dnů u dětí a dospívajících, poraďte se s lékařem.
Složení:
Léčivou látkou je ibuprofen (ibuprofenum) 200 mg v jedné potahované tabletě.
Dalšími složkami jsoumikrokrystalická celulosa, koloidní bezvodý oxid křemičitý, hyprolosa, natrium-lauryl-sulfát, sodná sůl kroskarmelosy, mastek,hypromelosa 2910/5, makrogol 400, oxid titaničitý (E171), hypromelosa 2910/15, hypromelosa 2910/50.