Úvod
Léčivá látka přípravku Ibumax 400 mg je ibuprofen, který zmírňuje bolest a zánět různého původu, zvláště u onemocnění pohybového ústrojí a zároveň tlumí horečku. Ibumax 400 mg se užívá při mírné až středně silné bolesti a horečnatých stavech u dospělých a dětí od 6 let.
Ibumax 400 mg pomáhá při:
- bolesti hlavy
- bolesti zad
- menstruační bolesti
- bolesti zubů
- bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění
- poranění pohybového ústrojí jako je pohmoždění a podvrtnutí
- horečce
Dávkování
Dospělí a dospívající od 12 let užívají obvykle při horečnatých onemocněních 1 tabletu 3x denně, při bolesti 1 tabletu jednorázově nebo podle potřeby, maximálně však 3x denně (možné opakovat po 4-6 hodinách). Bez doporučení lékaře nepřekračujte celkovou denní dávku 1200 mg (3 tablety). Dětem ve věku 6-12 let podávejte 20-35 mg ibuprofenu na kg tělesné hmotnosti a den, což odpovídá dávkování 1/2 tablety 2-3x denně v odstupu 6-8 hodin mezi jednotlivými dávkami. U dětí s tělesnou hmotností do 30 kg nepřekračujte dávku 400 mg za den.
Pokud bolesti nebo horečka neustupují a přetrvávají déle než 3 dny (při horečce) a déle než 5 dnů (při bolesti), poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů (u dětí a dospívajících 3 dny).
Složení
Léčivou látkou je ibuprofenum 400 mg v jedné potahované tabletě.
Pomocnými látkami jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, hypromelosa, magnesium-stearát, mikrokrystalická celulosa, natrium-lauryl-sulfát, kyselina stearová 95%, koloidní bezvodý oxid křemičitý, potahová soustava Opadry OY-S-28703 bílá (obsahuje: polydextrosu, hypromelosu, oxid titaničitý (E171), makrogol 4000).
Upozornění
LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.