Mumio

V tradičním léčitelství včetně staroindické ájurvédy je mumio využíváno již tisíce let. V dávných dobách lidé údajně začali používat mumio, neboť si všimli, že jej v přírodě vyhledávají zraněná zvířata, která se pak rychle uzdravují. Za nejkvalitnějších je považováno mumio z Kyrgyzstánu.


Co je to mumio?

Mumio známé také jako alphalthum nebo shilajit je vzácná přírodní směs organických a anorganických látek, která se tvoří ve skalních dutinách v některých oblastech východní Asie (Altaj, Himaláj). Označuje se také jako „horský balzám“, „slzy hor“ nebo „horská pryskyřice“ Jedná se o poněkud záhadnou substanci - přestože vědci dokázali stanovit chemický vzorec mumia, dosud nebyli schopni přesně objasnit, jak v horských dutinách a škvírách vzniká.

Kdy užívat mumio a k čemu přispívá?

Mumio působí povzbudivě na celý organizmus a působí jako antioxidant, podporuje imunitu, napomáhá správné funkci imunitního systému, přispívá k normálnímu stavu kostí a kloubů, napomáhá normálnímu trávení, příznivě ovlivňuje metabolismus sacharidů a lipidů a přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti, přispívá k normální funkci močové soustavy a reprodukčního systému, příznivě působí na duševní a poznávací činnost, příznivě ovlivňuje menstruační komfort (např. premenstruační syndrom apod.)

Mumio v moderní formě

Mumio v dnešní době pořídíte ve formě doplňku stravy, a to v tabletách nebo kapslích, které se užívají zpravidla jednou denně.